Ученици

Ученици наше школе на такмичењу из страних језика

Објављено уторак, 12 март 2024
На Општинском такмичењу из страних језика које је одржано 3. и 4. фебруара 2024.године у ОШ“Бора Радић“ у Баваништу, ученици наше школе остварили су следеће резултате:
Енглески језик:
Јована Ника, 8. разред -2.место и пласман на окружно такмичење
Јанош Амбруш, 8.разред- 2. место и пласман на окружно такмичење
Вељко Веселић Околи, 8. разред - 2. место и пласман на окружно такмичење
Јована Живанов, 7. разред – Похвала
Вук Несторовић, 7. разред - учешће
Андреја Фетаховић, 7. разред  – учешће
Немачки језик:
Вук Несторовић, 7. разред – учешће
Јована Живанов, 7. разред – учешће
Честитамо ученицима на учешћу и оствареним резултатима и наставници енглеског језика Александри Сорајић и наставници немачког језика Ирени Крничан које су припремале ученике за такмичење.
На Окружном такмичењу из енглеског језика које је одржано 10. 03. 2023. године у ОШ “Борислав Петров Браца „у Панчеву, учествовали су ученици 8. разреда:
1. Јована Ника
2. Јанош Амбруш
3. Вељко Веселић Околи
Честитамо ученицима на учешћу на окружном такмичењу из енглеског језика и наставници Александри Сорајић која је припремала ученике за такмичење.

Распоред писмених задатака и контролних вежби

Објављено понедељак, 29 јануар 2024

Распоред  виших разреда можете погледати ОВДЕ

Распоред нижих разреда можете погледати ОВДЕ

Божић 2023.године

Објављено понедељак, 15 јануар 2024

Румунска православна црква свечано је обележила Божић по грегоријанском календару у понедељак, 25.децембра 2023. године. Ученици ОШ “Сава Максимовић“  из Мраморка који похађају часове румунског језика са елементима националне културе учествовали у свечаној божићној миси рецитујући и певајући КОЛЕДАРСКЕ песме на румунском језику које се певају за божићне празнике, где се слави завршетак старе и почетак нове године уз жеље за срећу, здравље, богатство…

Опширније: Божић 2023.године

Зимске чаролије у продуженом боравку

Објављено уторак, 16 јануар 2024
Аутор Викториа Крничан Крстић

Како је крај другог полугодишта време пред најлепше празнике тако су и разне активности обележиле послеподневни боравак у школи.

Опширније: Зимске чаролије у продуженом боравку

БОЖИЋНИ КОНЦЕРТУ НАШОЈ ШКОЛИ

Објављено недеља, 14 јануар 2024

Традиционално, у ОШ“Сава Максимовић“ у Мраморку 22.децембра 2023.године одржан је БОЖИЋНИ КОНЦЕРТ.
Ученици наше школе и гости из Делиблата изводили су божићне песме, класичну музику и популарну музику уз музичку пратњу наставнице музичке културе Виолете Помар. У програму су учествовали ученици чланови школског хора и оркестра, вокални солисти, ученици музичких школа(виолина, клавир, гитара, хармоника).
Програм су припремиле наставнице:
Виолета Помар -хор и оркестар
Родика Стеријан - музичка игра „Звончићи“- (1. разред)
Бранкица Савић- рецитал (4. разред): „У сусрет Божићу“
Мариника Пурић - коледарске песме на румунском језику ( 1- 4. разред): „Astăzi s-a născut Hristos”„Domn, Domn să-nălțăm“„O, ce veste minunată.“
Специјални гости су били ученици ОШ “Паја Маргановић“ из Делиблата.

Опширније: БОЖИЋНИ КОНЦЕРТУ НАШОЈ ШКОЛИ

Поткатегорије