Нижи разреди

Добродошлица за девојчице

Пријем првака школске 2020/21.године

Објављено уторак, 01 септембар 2020

31.августа 2020. године  је у Основној школи „Сава Максимовић“ у Мраморку у посебним терминима извршен је свечани пријем ђака првака и упознавање ученика петог разреда са будућим одељењским старешином Драганом Пауновић.

Учитељица првог разреда Бранкица Савић је поздравила ученике и родитеље и пожелела им срећан полазак у школу и успешну нову школску годину. Затим их је упознала  са организацијом образовно-васпитног рада  и мерама за заштиту здравља у условима пандемије вируса Covid 19.

Уз пратњу песама „Ђаче прваче“, „Шапутање“, „Ау,што је школа згодна“ и „Кад си срећан“  учитељица је првацима поделила пригодне књиге које су  добили од Општине Ковин, добродошлице и украшена срца на којима су исписана имена првака и повела их до учионице која је свечано  украшена и припремљена за ђаке прваке.

Након пријема ђака првака одељењски старешина петог разреда Драгана Пауновић упознала је ученике петог разреда и њихове родитеље са начином организације образовно-васпитног рада у школској 2020/21.години, поштујући све епидемиолошке мере које су прописане ради  заштите здравља ученика, родитеља и запослених.

Ђаке прваке и будуће петаке и њихове родитеље поздравила је и директорка школе пожелевши им срећан полазак у школу и успешну нову школску годину.

Свечани пријем првака у нашој школи 2.септембра 2019.године

Објављено уторак, 03 септембар 2019

Другог  септембра 2019. године  у Основној школи „Сава Максимовић“ у Мраморку  одржана је свечана приредба поводом пријема ђака првака.

Учитељица првог разреда Родика Стеријан је поздравила ђаке прваке и пожелела им срећан полазак у школу.  Ученици четвртог разреда су припремили и извели пригодан програм у оквиру којег су  рецитовали и певали дечије песме којима су пожелели добродошлицу ђацима првацима.

Након приредбе учитељица је прозвала своје ученике  којима су подељене добродошлице и пригодни поклони које су добили од Општинске управе Ковин и повела  их је до учионице која је свечано  украшена и припремљена за ђаке прваке.

Распоред часова

Објављено понедељак, 07 октобар 2019

Распоред часова за ученике од првог до четвртог разреда можете преузети ОВДЕ.

Добродошлица

Објављено недеља, 01 септембар 2019
Аутор Драгана Лазаревић

Драги наши ђаци,

настава почиње 2. септембра у 8. часова

Чекамо Вас

"Радује се данас школа, будући јој стижу ђаци,

сви их редом поздрављају: „Добродошли нам прваци!“

Чекају вас нови дани, нек све прати ђачка срећа,

у школи је увек лепо и с јесени и с пролећа.

Чекају вас нове тајне, некад тешке, некад лаке,

многи ђаци воле школу, а све школе воле ђаке.

Чекају вас нове мисли, одговори на питања,

чекају вас стране књига за дружења, за читања.

Испружите храбро корак, на праву сте страну пошли,

стежемо вам чврсто руку: Добродошли! Добродошли!"

Слободан Станишић