Нижи разреди

Поштовани родитељи будућих првака

Објављено уторак, 15 март 2022

У складу са дописом Министарства просвете, науке и технолошког развоја, број 610-00-00160/2022-07, обавештавамо вас о могућности да електронски закажете термин за упис у први разред основне школе, као и тестирање.
Упис ученика у први разред основне школе, у складу са заказаним терминима обављасе у периоду од 01.априла до 31.маја 2022.године. Истог дана педагог школе ће извршити тестирање ученика.
Родитељи приликом уписа детета у школу не доносе ниједан документ у папирном облику. Подаци из матичних књига рођених, евиденције пребивалишта, здравственог информационог система се прибављају по службеној дужности, електронским путем, као и податак о похађању припремног предшколског програма. Изузетно, уколико је лекарски преглед обављен код приватног лекара или у војној здравственој установи, биће потребно да га родитељ донесе у школу.