Дебата у нашој школи

Објављено среда, 16 октобар 2024 Аутор Даниела Глановић

Током обележавања „Дечије недеље“ у нашој школи, једна од многобројних активности била је посвећена и једној врло важној теми данас, а то је ментално здравље, односно значај и очување менталног здравља.

Наиме, Светски дан менталног здравља је међународни празнични дан, чије обележавање је покренула Светска здравствена организација 1992. године, у циљу подизања свести о проблемима менталног здравља и мобилизације напора за боље ментално здравље људи. Дан његовог обележавања је 10.октобар. Тим поводом, педагог школе Даниела Главонић и наставнице српског језика и књижевности, Драгана Пауновић и енглеског језика Александра Сорајић, осмислиле су и организовање Дебату за ученике од петог до осмог разреда. Теме на које су ученици дебатовали су се односиле на морално расуђивање, као и на толеранцију и ненасиље. Ученици су показали изузетну спремност и способост да аргументовано бране своје ставове, размене мишљења и саслушају једни друге.