Ученици

Прво место на општинском такмичењу у одбојци

Објављено среда, 13 децембар 2017

Општинско такмичење у одбојци одржано је под покровитељством Савеза за школски спорт Србије и Спортског савеза општине Ковин на којем је учествовала и екипа ОШ“Сава Максимовић“Мраморак (дечаци).

Након победе наше екипе  у четвртфиналу над екипом ОШ“Ђура Јакшић“из Ковина и победе у полуфиналу над екипом ОШ“Јован јовановић Змај“ из Ковина, екипа наше школе је у финалној утакмици која је одиграна 7.12.2017.године победила екипу ОШ“Бора Радић“из Баваништа и овојила прво место на општинском такмичењу у одбојци.

Екипа наше школе коју води наставник физичког васпитања Небојша Томић пласирала се на окружно такмичење које ће бити одржано у Ковину 14.12.2017.године.

"Dabar 2017."

Објављено уторак, 28 новембар 2017
Аутор Драгана Лазаревић

Од 19. до 24. новембра одржано је Међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености „Дабар“ за ученике основних и средњих школа. Ове школске године такмичењу су се придружили и ученици наше школе. Ученици кроз ово такмичење сазнају како  да решавају проблеме на занимљив и забаван начин. Ученици су се такмичили у 2 категорије  „Дабарчић“ за ученике петих и шестих разреда и „Млади дабар“ за ученике седмих и осмих разреда. Укупно је било 12 задатака које је требало урадити за 40 минута. Задаци су се решавали on-line. Очекујемо резултате такмичења.

„Кључ је у књигама“

Објављено понедељак, 13 новембар 2017

24. октобра 2017. године  представници  наше школе посетили су 62. Међународни београдски сајам књига  који се одвијао под слоганом ,,Кључ  је у књигама”.   Шеснаест ученика од петог до осмог разреда  је у пратњи библиотекара и три наставника посетило ову манифестацију посвећену књижевности и писаној речи. Они су веома заинтересовано и са  великим уживањем  обилазили и разгледали штандове различитих  домаћих и страних издавача. Понуда је била богата, занимљива и разноврсна, тако да је свако могао да нађе књигу у складу са својим интересовањем. Књижни фонд школске библиотеке  обогаћен је новим  насловима који су пажљиво одабрани  у складу са програмом, узрастом и интересовањима ученика.

Кућица на дрвету у школском дворишту

Објављено понедељак, 27 новембар 2017
Аутор Викторија Крстић

Ове школске године у нашем двориште краси једна кућица на дрвету, која је направљена за птице.

Кућицу су направили ученици осмог разреда који похађају техничку секцију.

Идеја за кућицу је настала у разговору са ученицима о материјалима, рециклажи и очувању животне средине. Ученици су се сложили да и било лепо урадити нешто за птичице које нам и преко зиме праве друштво. Тако је поред кућице постављена и хранилица, а у плану је постављање већег броја истих.

Ученици редовно проверавају и и допуњују хранилицу храном за птице које доносе од куће.

Прве Општинске Олимпијске игре „Чардак“2017

Објављено четвртак, 19 октобар 2017
Аутор Maрија Бешлин

Прве Општинске Олимпијске игре одржане су 26.09.2017. у Спортском центру „Чардак“ у Делиблатској пешчари. Учествовали су ученици и ученице свих основних школа са територије општине Ковин. Олимпијске игре почеле су свечаним дефилеом свих учесника, паљењем олимпијског пламена и интонирањем химне Републике Србије.

Ученици Основне школе „Сава Максимовић“ из Мраморка у појединачном пласману освојили су :

• У бацању вортекса ученица А.И. из 5/1 – 4. место
  • У скоку у даљ из залета ученица М.В. из 7/1 – 2. место
  • У бацању вортекса ученик Д.О. из 5/1 – 4. место
  • У трчању на 100 метара ученик Ж.А. из 7/2 – 4. место
  • У скоку у даљ из залета ученик О.Б. из 8/2 – 1. место
  • У шаху ученик Л.К. из 8/1 – 2. место

Учествовали су још: М.Г.и Д.Ш.из 6/1 у пикаду, М.Ш.из 8/2 у трчању на 100 м, Ј.Д.из 4/1 у шаху, А.Н.из 7/1 у навлачењу конопца и Л.Л.из 8/1 у стоном тенису.

У екипном пласману школа „Сава Максимовић“ освојила је 3. место.

Поткатегорије