Ученици

Угледни час

Објављено четвртак, 22 новембар 2018
Аутор Драгана Пауновић

Дана 17.11.2018. године  у  ОШ „ Сава Максимовић“  наставница историје Анита Меза у сарадњи са наставницом српског језика  Драганом Пауновић   организовале су и реализовале угледни  час на тему  Први светски рат и писци у њему,  у  част стогодишњице примирја у Првом светском рату.  Претходне недеље, као увод и инспирација  за даљи рад ученика,  наставнице су приредиле малу изложбу  о узроцима, току и последицама  рата, о деци и женама као учесницима, као и уметницима који су директно или индиректно учествовали у рату. Све су то преточиле у презентацију на угледном часу. Интеракција ученика и наставника, као  и међусобна сарадња   ученика, била је присутна у већој мери. Нарочито се испољила у деловима  часа где су ученици извлачили питања и на основу одговора правили  групе. Долазило је и до исправљања одговора ученика који су погрешили и  „залутали“ у погрешну групу. За ученике који слабије напредују осмишљени су задаци у складу њихових  могућности,  па су и они били задовољни јер су  активно учествовали у реализацији.

На основу анкета ученика час је био успешан, наставне методе адекватне за одабрану наставну јединицу, а реализација часа текла је спонтано и толерантно. Ученицима су се допали инсерти из филма „Где цвета лимун жут“ и снимак песме „ Тамо далеко“, а првенствено сарадничка атмосфера и  могућност дискусије на одређене теме. Циљ часа и исходи учења су остварени.

На крају часа објашњена је симболика „ Наталијине рамонде“, коју су као амблем, на почетку часа,  добили сви ученици и наставници, као и директор школе.

Дан примирја у Првом светском рат

Објављено четвртак, 08 новембар 2018

Дан примирја у Првом светском рату, који пада у недељу, 11. новембра 2018. године обележава се првог наредног радног дана, понедељак 12. новембар 2018. године као нерадни и ненаставни дан.

Пријем првака 3.септембра 2018.године

Објављено среда, 05 септембар 2018

Трећег септембра 2018. године  у Основној школи „Сава Максимовић“ у Мраморку  одржана је свечана приредба поводом пријема ђака првака.

Учитељ првог разреда Зоран Ђурић је поздравио ђаке прваке и пожелео им срећан полазак у школу.  Ученици четвртог разреда су припремили и извели пригодан програм у оквиру којег су  рецитовали и певали дечије песме којима су пожелели добродошлицу ђацима првацима.

Након приредбе учитељ је прозвао своје ученике  којима су подељене добродошлице и пригодни поклони које су добили од Општинске управе Ковин и повео их  до учионице која је свечано  украшена и припремљена за  ђаке прваке.

Почетак школе

Објављено уторак, 21 август 2018
Аутор Драгана Лазаревић

Понедељак 3. септембар, почетак је школе.

Драги ђаци, СРЕЋАН ПОЧЕТАК!

IZVEŠTAJ SA ZAVRŠNE PRIREDBE 2018. GODINE

Објављено среда, 05 септембар 2018
Аутор Mарија Бешлин

Priredba je posvećena osmacima i učenicima koji su nas predstavili na mnogim takmičenjima. Orkestar je započeo program . Nastavnica Aleksandra Sorajić, razredni starešina VIII/1  podelila je svedočanstva svojim učenicima kao i pohvalnice đacima sa odličnim uspehom. Nastavnica Viktorija Krničan Krstić, razredni starešina VIII/2 podelila je svedočanstva i pohvalnice đacima sa odličnim uspehom.

Ovogodišnji maturanti su bili uspešni u svom školovanju i postigli su zapažene rezultate na takmičenjima. Oni su nosioci posebnih diploma koje su im uručene od strane razrednih starešina VIII/1 i VIII/2 .

V.d. direktora Ljiljana Krničan se obratila prisutnim gostima i uručila Vukove diplome Mariji Martinović i Luki Karličiću iz VIII/1 i đaku generacije, Milanu Pavloviću iz VIII/2.

Uspeha takmičara, škole i promovisanja Mramorka ne bi bilo da nije bilo zalaganja i rada učitelja i nastavnika.

Drugi deo programa je bio zabavnog karaktera. U uvodnom delu orkestar se predstavio trima kompozicijama: Mađarska igra br.5 Johanesa Bramsa, O,sole mio(napolitanska pesma) i Ergen dedo.

Članovi kulturno-umetničkog društva „Mramorak“ igrali su igre iz Pirota i Leskovca.

Učenici viših razreda recitovali su na engleskom jeziku „ I believe“, Benjamin Zeplaniah, učenici drugog razreda odigrali su Kaubojsku igru.

Boris Enča, ovogodišnji učesnik Pokrajinske recitatorske smotre „Pesniče, naroda mog“ recitovao je Lažljivu pesmu Miroslava Antića. Učenici IV razreda igrali su „Makarenu“.

Skeč iz „Pokondirene tikve“ izveli su učenici VII razreda.

Oбавештење

Објављено среда, 28 март 2018

На основу Правилника о школском календару за основне школе на територији АП Војводине за школску 2017/2018.године, пролећни распуст почиње у петак, 30. марта 2018. године, а завршава се у понедељак, 09. априла 2018. године. Први наставни дан након распуста је уторак, 10.04.2018.године.

Поткатегорије