Ученици

Ученици наше школе на такмичењу из страних језика

Објављено уторак, 12 март 2024
На Општинском такмичењу из страних језика које је одржано 3. и 4. фебруара 2024.године у ОШ“Бора Радић“ у Баваништу, ученици наше школе остварили су следеће резултате:
Енглески језик:
Јована Ника, 8. разред -2.место и пласман на окружно такмичење
Јанош Амбруш, 8.разред- 2. место и пласман на окружно такмичење
Вељко Веселић Околи, 8. разред - 2. место и пласман на окружно такмичење
Јована Живанов, 7. разред – Похвала
Вук Несторовић, 7. разред - учешће
Андреја Фетаховић, 7. разред  – учешће
Немачки језик:
Вук Несторовић, 7. разред – учешће
Јована Живанов, 7. разред – учешће
Честитамо ученицима на учешћу и оствареним резултатима и наставници енглеског језика Александри Сорајић и наставници немачког језика Ирени Крничан које су припремале ученике за такмичење.
На Окружном такмичењу из енглеског језика које је одржано 10. 03. 2023. године у ОШ “Борислав Петров Браца „у Панчеву, учествовали су ученици 8. разреда:
1. Јована Ника
2. Јанош Амбруш
3. Вељко Веселић Околи
Честитамо ученицима на учешћу на окружном такмичењу из енглеског језика и наставници Александри Сорајић која је припремала ученике за такмичење.

Распоред писмених задатака и контролних вежби

Објављено понедељак, 29 јануар 2024

Распоред  виших разреда можете погледати ОВДЕ

Распоред нижих разреда можете погледати ОВДЕ

Зимске чаролије у продуженом боравку

Објављено уторак, 16 јануар 2024
Аутор Викториа Крничан Крстић

Како је крај другог полугодишта време пред најлепше празнике тако су и разне активности обележиле послеподневни боравак у школи.

Опширније: Зимске чаролије у продуженом боравку

Божић 2023.године

Објављено понедељак, 15 јануар 2024

Румунска православна црква свечано је обележила Божић по грегоријанском календару у понедељак, 25.децембра 2023. године. Ученици ОШ “Сава Максимовић“  из Мраморка који похађају часове румунског језика са елементима националне културе учествовали у свечаној божићној миси рецитујући и певајући КОЛЕДАРСКЕ песме на румунском језику које се певају за божићне празнике, где се слави завршетак старе и почетак нове године уз жеље за срећу, здравље, богатство…

Опширније: Божић 2023.године

БОЖИЋНИ КОНЦЕРТУ НАШОЈ ШКОЛИ

Објављено недеља, 14 јануар 2024

Традиционално, у ОШ“Сава Максимовић“ у Мраморку 22.децембра 2023.године одржан је БОЖИЋНИ КОНЦЕРТ.
Ученици наше школе и гости из Делиблата изводили су божићне песме, класичну музику и популарну музику уз музичку пратњу наставнице музичке културе Виолете Помар. У програму су учествовали ученици чланови школског хора и оркестра, вокални солисти, ученици музичких школа(виолина, клавир, гитара, хармоника).
Програм су припремиле наставнице:
Виолета Помар -хор и оркестар
Родика Стеријан - музичка игра „Звончићи“- (1. разред)
Бранкица Савић- рецитал (4. разред): „У сусрет Божићу“
Мариника Пурић - коледарске песме на румунском језику ( 1- 4. разред): „Astăzi s-a născut Hristos”„Domn, Domn să-nălțăm“„O, ce veste minunată.“
Специјални гости су били ученици ОШ “Паја Маргановић“ из Делиблата.

Опширније: БОЖИЋНИ КОНЦЕРТУ НАШОЈ ШКОЛИ

PRINCEZA KATARINA I LAJFLAJN ČIKAGO POMAŽU OŠ „SAVA MAKSIMOVIĆ“

Објављено понедељак, 27 новембар 2023

Више о овој вести прочитајте ОВДЕ

Пилот пројекат “Свако дете има право да одраста здраво”

Објављено уторак, 14 новембар 2023

„ Ми шетамо и коринђамо“

Објављено уторак, 19 децембар 2023

Румунска Православна црква из Мраморка 17.децембра 2023.године традиционално је организовала Фестивал „Ми шетамо и коринђамо“ на којем су учествовали ученици Основне школе „Сава Максимовић“ из Мраморка који похађају часове румунског језика са елементима националне културе. Ученици су у румунској цркви певали обичајне песме уочи Божића на румунском језику, које је припремала наставница румунског језика са елементима националне културе Мариника Пурић, уз музичку пратњу наставника Лућијана Чолака.

Поткатегорије