Ученици

Пријем првака 3.септембра 2018.године

Објављено среда, 05 септембар 2018

Трећег септембра 2018. године  у Основној школи „Сава Максимовић“ у Мраморку  одржана је свечана приредба поводом пријема ђака првака.

Учитељ првог разреда Зоран Ђурић је поздравио ђаке прваке и пожелео им срећан полазак у школу.  Ученици четвртог разреда су припремили и извели пригодан програм у оквиру којег су  рецитовали и певали дечије песме којима су пожелели добродошлицу ђацима првацима.

Након приредбе учитељ је прозвао своје ученике  којима су подељене добродошлице и пригодни поклони које су добили од Општинске управе Ковин и повео их  до учионице која је свечано  украшена и припремљена за  ђаке прваке.

IZVEŠTAJ SA ZAVRŠNE PRIREDBE 2018. GODINE

Објављено среда, 05 септембар 2018
Аутор Mарија Бешлин

Priredba je posvećena osmacima i učenicima koji su nas predstavili na mnogim takmičenjima. Orkestar je započeo program . Nastavnica Aleksandra Sorajić, razredni starešina VIII/1  podelila je svedočanstva svojim učenicima kao i pohvalnice đacima sa odličnim uspehom. Nastavnica Viktorija Krničan Krstić, razredni starešina VIII/2 podelila je svedočanstva i pohvalnice đacima sa odličnim uspehom.

Ovogodišnji maturanti su bili uspešni u svom školovanju i postigli su zapažene rezultate na takmičenjima. Oni su nosioci posebnih diploma koje su im uručene od strane razrednih starešina VIII/1 i VIII/2 .

V.d. direktora Ljiljana Krničan se obratila prisutnim gostima i uručila Vukove diplome Mariji Martinović i Luki Karličiću iz VIII/1 i đaku generacije, Milanu Pavloviću iz VIII/2.

Uspeha takmičara, škole i promovisanja Mramorka ne bi bilo da nije bilo zalaganja i rada učitelja i nastavnika.

Drugi deo programa je bio zabavnog karaktera. U uvodnom delu orkestar se predstavio trima kompozicijama: Mađarska igra br.5 Johanesa Bramsa, O,sole mio(napolitanska pesma) i Ergen dedo.

Članovi kulturno-umetničkog društva „Mramorak“ igrali su igre iz Pirota i Leskovca.

Učenici viših razreda recitovali su na engleskom jeziku „ I believe“, Benjamin Zeplaniah, učenici drugog razreda odigrali su Kaubojsku igru.

Boris Enča, ovogodišnji učesnik Pokrajinske recitatorske smotre „Pesniče, naroda mog“ recitovao je Lažljivu pesmu Miroslava Antića. Učenici IV razreda igrali su „Makarenu“.

Skeč iz „Pokondirene tikve“ izveli su učenici VII razreda.

Oбавештење

Објављено среда, 28 март 2018

На основу Правилника о школском календару за основне школе на територији АП Војводине за школску 2017/2018.године, пролећни распуст почиње у петак, 30. марта 2018. године, а завршава се у понедељак, 09. априла 2018. године. Први наставни дан након распуста је уторак, 10.04.2018.године.

Почетак школе

Објављено уторак, 21 август 2018
Аутор Драгана Лазаревић

Понедељак 3. септембар, почетак је школе.

Драги ђаци, СРЕЋАН ПОЧЕТАК!

Мудре изреке

Објављено недеља, 04 март 2012
Аутор Драгана Лазаревић

Чудно је како је мало потребно да будемо срећни, и још је чудније како нам баш то мало недостаје.
Иво Андрић

Није срећа у томе да се чини оно што се жели чинити, већ у томе да се воли оно што се мора чинити.

Најсрећнији је онај човек који је учинио срећнима највише других људи.

Artur Schopenhauer

Ништа на свету не чини тако срећним као сањарење
Аuguste Rodin

Ако при свакој пријатељској услузи одмах мислиш на захвалност, онда ниси даровао, већ продао.

Јуче сам био паметан. Зато сам желео да мењам свет. Данас сам мудар. Зато мењам себе.

Konfucije

Један изгубљен дан уопште није изгубљен, ако у њему сазнаш да сви остали дани, који се нижу до старости, могу бити твоји
Мирослав Антић

Поткатегорије