Дан матерњег језика

Објављено уторак, 28 фебруар 2023 Аутор Драгана Пауновић

Дана 21.2.2023.године у вишим разредима, у Мраморку,  обележен је Дан матерњег језика. Активности су се наставиле  и трајале током читаве недеље. Дан смо започели Вуковим мислима о значају језика и читањем песме „Роду о језику“ Петра Прерадовића.

ž

Ученици петог разреда правили су плакат са наставницом, проналазили пригодне изреке о језику и образлагали их. Две ученице су написале и песме о матерњем језику, а две ученице су рецитовале песме Мике Антића и Бране Црнчевића. Некако се и поклопило такмичење из језика, где смо имали и прво место на општинском нивоу.

Са ученицима шестог разреда разговарало се на исту тему. Тог дана су шестаци и петаци имали радионицу поводом прочитане књиге из Читалачког клуба, „Две зиме“. Седмаци и осмаци су дискутовали на тему значаја матерњег језика, али у оквиру редовног часа, а данас смо све то употпунили анализом приповетке Алфонса Додеа „Последњи час“, код ученика седмог разреда.