Ученик ОШ“Сава Максимовић“ из Мраморка на Државном школском првенству у пливању

Објављено уторак, 28 фебруар 2023 Аутор Љиљана Крничан

На Државном школском првенству у пливању које је у организацији Савеза за школски спорт Србије, Пливачким савезом Србије и уз подршку Спортског савеза Општине Ковин одржано 21. фебруара 2023. године на базену Спортског центра Чаир у Нишу, учествововао је Реља Милановић, ученик 2. разреда ОШ “Сава Максимовић“ из Мраморка.

Државно првенство у школском пливању за ученике који су се такмичили у четири дисциплине: краул, прсно, леђно пливање и делфин отворио је прослављени одбојкашки репрезентативац Жељко Танасковић, председник Савеза за школски спорт Србије. Реља Милановић је пливао леђним стилом у категорији ученици и ученице 1. и 2. разреда.
Честитке Рељи који је успешно представљао нашу школу, Општину Ковин и округ на Државном такмичењу у школском пливању на којем је учествовало око хиљаду основаца и средњошколаца из целе Србије.