Пласман Ларе Буљугић, ученице ОШ“Сава Максимовић“ Мраморак на Републичку смотру рецитатора на румунском језику

Објављено недеља, 10 април 2022 Аутор Љиљана Крничан

Дана 9.априла 2022.године на 52. Покрајинској смотри рецитатора која је одржана у Сечњу,  Лара Буљугић, ученица 4. разреда,  пласирала се на Републичку смотру рецитатора на румунском језику песмом „Гости пролећа - Василе Александри.

Организатори смотре су били Савез уметничког стваралаштва аматера Војводине и Образовно-културни центар Сечањ.

Стручни жири у саставу:

Миодраг Петровић, глумац и песник, Анико Крунц, новинарка РТВ-а, Ана Лесковац, професорица и глумица, Сабина Адамовић, новинарка РТВ-а, Амалија Ковач, глумица и новинарка и Катарина Челиковић, професорица је од укупно 66 учесника млађег узраста на Покрајинској смотри рецитатора одабрао ученике који су се пласирали на Републичку смотру.

Међу њима је и Лара Буљугић која ће представљати нашу школу на Републичкој смотри „Песниче народа мог“у Ваљеву. Лара је награђена Дипломом и књигом за постигнут успех на смотри.

Честитамо Лари и наставници румунског језика Мариники Пурић која је припремала ученицу за Покрајинску смотру рецитатора.