ПОШТОВАЊЕ И НЕГОВАЊЕ МУЛТИКУЛТУРАЛНОСТИ

Објављено понедељак, 01 новембар 2021 Аутор Љиљана Крничан

У Основној школи  „Сава Максимовић“ у Мраморку током шк. 2020/2021.године  у оквиру пројекта  „Дани Марцишора  у Мраморку“,  ученици од 1. до 4. разреда основних школа са територије Општине Ковин  учествовали су  на  ликовном конкурсу „МАРЦИШОР“ (Mărțișor).

Марцишор је традиционални румунски празник који слави долазак пролећа и поновно рођење природе. Циљ конкурса је био развијање креативности и талената код ученика,  афирмација и сензибилисање на различитост и мултикултуралност, као и неговање и подстицање слободе изражавања путем цртежа. Након спроведеног конкурса  стручни жири за додељивање награда у чијем саставу  су  били професор ликовне културе и наставници разредне наставе, одабрао је по три најуспешнија рада из сваке категорије, а ученици  чији су радови одабрани, награђени су поклон књигама и дипломама.

Резултати конкурса:

Категорија 1.разреда

В. М.  ОШ „Ђура Јакшић“ Ковин

О. М. -ОШ „Ђура Јакшић“ Ковин

Б. Д. - ОШ „Ђура Јакшић“ Ковин

Категорија 2.разреда

Б. К.  ОШ „ Сава Максимовић“ Мраморак

Д. К. ОШ „Ђура Јакшић“ Ковин

В. А. ОШ„Ђура Јакшић“ Ковин

Категорија 3.разреда

Д.  И. ОШ„Ђура Јакшић“ Ковин

Д. К.  ОШ“Сава Максимовић“ Мраморак

А. Ј.  ОШ“Десанка Максимовић“ Ковин

Категорија 4.разреда

1.место

IV1 – група, ОШ „Ђура Јакшић“ Ковин ( В. Ж.)

Л. Т. ОШ“Сава Максимовић“ Мраморак

М. К. ОШ „Десанка Максимовић“ Ковин

Овим путем се захваљујемо свим учесницима конкурса, а бог неговања и поштовања мултикултуралности и у школској 2021/2022.години планиран је наставак реализације пројекта „Дани Марцишора у Мраморку“, а самим тим и наставак реализације ликовног конкурса.