ПРИРЕДБА ЗА ЂАКЕ ПРВАКЕ

Објављено понедељак, 09 септембар 2024 Аутор Бранкица Савић

И ове школске године, наша школа отворила је широм врата да загрли све своје ученике. Нарочито ђаке прваке, који крећу у освајање новог света. Сви су узбуђени, јер изазови су пред њима. Нaјхрабрији међу њима су ђаци прваци. Ушли су у школу срамежљиво , радознали и помало уплашени. Ученици, овогодишњи петаци припремили су дивну приредбу.

Након школског звона, сви су одслушали химну “ Боже правде” и певали пригодне песме.

Ове школске године нашу школу су посетили председник Месне заједнице Мраморак, представници Општинске управе Ковин и Туристичке организације
Ковин и својим присуством увеличали прославу. Присутне је поздравио Александар Паулица, пожелео успешно школовање и рекао да су Општина
Ковин и Туристичка организација Ковин даровали поклоне ђацима првацима. Осим њих и школа је припремила скромне поклоне за прваке. Присутне је
поздравила и учитељица Бранкица Савић и пожелела свим ученицима успешну нову школску годину. Прозвала мале ђаке и уз помоћ ученика петог разреда, повела их у учионицу. У учионици је прочитала поздравно писмо министарке просвете и поразговарала са родитељима и децом. Тако је почела нова школска година у нашој школи.