Подршка у избору средње школе

Објављено четвртак, 09 март 2023 Аутор Даниела Главонић

Будући да се ученици осмог разреда налазе пред одлуком о избору средње школе,  а због  неодлучности или некох других разлога још увек не могу да се определе шта желе да упишу, у помоћ смо позвали Националну службу за запошљавање. Tрадиционално већ десетак година у оквиру сарадње са овом установом, саветник за планирање каријере пружа подршку нашим ученицима осмог разреда да донесу промишљену одлуку о наставку школовања, a у складу са личним карактеристикама, знањима и вештинама, као и перспективама запошљавања. Тако је и у уторак, 7.3.20232.године, саветница за планирање карије НСЗ, филијала Панчево, у оквиру саветовања реализовала испитивање ученика осмог разреда у смислу интересовања, способности и особина личности  (тестовима и упитницима). Индивидуални саветодавни разговор (давање повратне информације и препорука за даље поступање), ученици ће добити у накнадно договореном термину.