Скок у експеримент

Објављено четвртак, 26 септембар 2024 Аутор Ана Шупић

Први сусрет ученика 5. разреда са лабораторијским прибором на часу биологије  је незабораван тренутак пун узбуђења и радозналости. Ово искуство им отвара врата у свет науке, омогућавајући им да на практичан начин истражују и уче о свету око себе.

Учење кроз експерименте на часовима биологије продубљује љубав и интересовање  ученика према истраживању и откривању, која ће их можда пратити читав живот.

Kада се ученицима у школи пружа прилика да уче о сложеним научним темама попут ћелијске структуре, експериментална и истраживачка метода омугаћава очигледни, лакши и бржи начин разумевања и усвајања знања и вештина.

Међутим, када се учионица претвори у креативну радионицу, а ученици добију прилику да направе моделе ћелије од пластелина, учење постаје много
занимљивије и дубље. Ова активност не само да помаже ученицима  да визуализују оно што су учила из биологије, већ им омогућава да користе своју
машту и вештине у изради модела ћелија – градивних блокова живота.