Прваци засадили саднице Белог бора у школком дворишту

Објављено понедељак, 28 фебруар 2022 Аутор Љиљана Крничан
Дана 24.фебруара 2022.године у оквиру највеће акције садње стабала у Србији “ЗАСАДИ ДРВО”, која је покренута 2019. године и има за циљ очување здраве животне средине, ученици 1. разреда наше школе посадили су са својим учитељем Чолак Лућијаном две саднице Белог бора у школском дворишту. Учитељ је говорио ученицима о значају пошумљавања и о значају  очувања животне средине.
Догађају су присуствовали сви ученици првог циклуса са својим учитељима Бранкицом Савић, Родиком Стеријан, Зораном Ђурићем и вероучитељем Иваном Милановићем.
 Пројекат ”Засади дрво”су покренуле компанија Adria Media Group i dm drogerie markt, а уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја ученици свих основних школа у Србији су у периоду од 10 до 12 часова посадили саднице Белог бора у својим  школским двориштима.