Свети Сава

Објављено понедељак, 10 фебруар 2020 Аутор Драгана Пауновић

Поводом Дана Светог Саве у ОШ „Сава Максимовић“ организовано је више активности. Првих дана другог полугодишта ученици са наставницом историје Анитом Меза направили су  више плаката са подацима о пореклу, животу и раду Растка Немањића, Светог Саве. Акценат је стављен на дело  Светог Саве и значај који је донео српском народу.  Споменута су и нека књижевна дела која говоре о Светом Сави и његовом раду. Све то је било само увод за традиционално извођење приредбе поводом Дана Светог Саве - школске славе.
          Реализован је и ликовно-литерарни конкурс у вишим разредима  на тему „Човек је рођен да ради, да трпи и да се бори. Ко тако не чини, мора пропасти“. У нижим разредима тема је била Свети Сава.

Најбољи радови награђени су на приредби. Наставница ликовне културе Милица Илић, наравно, у сарадњи са учитељима и наставницима изабрала је најинтересантније и оригиналне радове, који су такође награђени. Награђени радови, али и сви остали радови, окачени су у холу школе и направљена је и презентација истих која је приказана гостима.

Директор у име школе наградио је следеће ученике.

За ликовне радове:         3. МЕСТО _Луна  Токин 3-1              2. МЕСТО_Андрија Гобељић 1-1       1. МЕСТО Јанош Амбруш 4-1

За литерарне радове  у нижим разредима: 3.МЕСТО Никола Вукотић 4-1         2.МЕСТО Јована Ника 4-1       1.МЕСТО Вељко Околи Веселић _4-1

У вишим разредима за најбоље ликовне радове  награде  су добили:

3.МЕСТО_ Катарина Симуљ 7-1

2.МЕСТО Мирослав Бањаш5-1

1.МЕСТО_Душан Стојанов 5-1

Најбоље литерарне радове у вишим разредима  написале су:

3.МЕСТО Невена Ивезић 8-1

2.МЕСТО  Анђела Игњатовић 7-1

1.МЕСТО___Анастасија Вукотић 5-1

После приредбе приредбе сеоски свештеник и вероучитељ Иван Милановић, резао је колач са ученицима осмог разреда.  Публика је уживала и све учеснике приредбе и награђене ученике  наградила аплаузом. Чланови хора са наставницом Виолетом Помар и чланови рецитаторске секције са наставницом  Драганом Пауновић припремили су програм, а презентацију, која је пратила текст, направила је  наставница Драгана Лазаревић. Мали предшколци су такође имали своју тачку (Свети Сава) и показали своје умеће.