Посета ученика изложби у Ковину

Објављено среда, 19 децембар 2018 Аутор Анита Меза

Дана 12. Децембра, 2018.године, ученици 7. И 8. Разреда наше школе, у пратњи  наставница ликовне културе и историје, посетили су музејску изложбу у Дому културе у Ковину. Изложба је организована поводом обележавања 300 година од Пожаревачког мира, под називом „ Три стотине година Пожаревачког мира у Ковину, значај и одјеци“, у организацији Друштва за неговање традиције Банатске војне границе. Ученици су посебну пажњу посветили објашњавању историјата свог насеља током тог временског раздобља, као и времену након Пожаревачког мира 1718.године, када је наш крај, у оквиру тадашње Банатске војне границе, заувек ослобођен од турске власти. Ученици су, такође, у оквиру изложбе, погледали и презентацију посвећену израдњи и структури тадашњих бродова.