Свечано обележен Дан школе у ОШ“Сава Максимовић“ у Мраморку

Објављено среда, 10 мај 2023 Аутор Љиљана Крничан

Дана 28. априла 2023. године свечано је обележен Дан школе у ОШ“Сава Максимовић“ у Мраморку. Ученици чланови Ученичког парламента су у знак сећања на личност чије име носи школа положили цвеће на споменик Сави Максимовићу. Свечани програм отворили су чланови хора Химном наше школе и песмом Нек свуд љубав сја.

Након наступа хора, директорка школе је у име колектива школе поздравила присутне госте – ученике, родитеље, пензионере, уважене чланове Школског одбора и Савета родитеља, општинског просветног инспектора Ивану Бобић, координаторку Одбора за образовање Националног савета румунске националне мањине Родику Алмажан и дугогодишњег пријатеља школе Тибериа Чортана, присутне директоре школа са територије Општине Ковин, представнике КУД-а, ДВД-а, извиђача и других организација, као и дугогодишње уважене сараднике наше школе, изражавајући захвалност што су својим присуством увеличали свечаност која је организована поводом Дана школе.

Након обраћања директорке, предшколска група представила нам се ритмичком игром уз песму Како расту деца. Ученица четвртог разреда Катарина Бошковић рецитовала је песму на румунском језику Пролеће песника Ћићеронеа Теодореску.

У другом блоку програма Дејана Ника, ученица четвртог разреда је рецитовала песму М.О. украо ласту, Моше Одаловића, а чланови оркестра наступили су са нумером Едварда Грига У предворју горског краља.

Ученица петог разреда Лара Вукотић рецитовала је песму Радознало врапче, Бране Црнчевића, а чланови оркестра одсвирали су композицију Рамина Ђавадија Game of thrones.

Ученица петог разреда Лара Буљугић, добитница похвале на Општинској смотри рецитатора, казивала је Дрхтаву песму Мирослава Антића. Композицију Миколе Леонтовича Carol of the bells, одсвирао је оркестар наше школе.

Ученица четвртог разреда Катарина Бошковић рецитовала је Шашаву песму Мирослава Антића.
На крају богатог програма, чланови КУД-а Мраморак, трећи ансамбл, одиграли су Сиротицу и Кетуш, а потом је други ансамбл одиграо Катанку.