Угледни час "Хајдуци и ускоци"

Објављено петак, 30 новембар 2018 Аутор Драгана Пауновић

Дана 28.11.2018.године у ОШ „Сава Максимовић" у Мраморку реализован је угледни час, а наставна јединица је Хајдуци и ускоци и роман „ Хајдук Станко“. Час су припремиле наставница српског језика Драгана Пауновић и наставница историје Анита Меза. Часу  су присуствовали   наставница ликовне културе Милица Илић и наставник математике Ненад Кебић. Наставници и ученици 7 -1 разреда на крају часа су анкетирани. Час је одлично прошао. Ученици су учествовали у утврђивању градива везаног за хајдуке, ускоке, књижевност и књижевно-теоријске појмове...     На основу анкета ученика час је био успешан, наставне методе адекватне за одабрану наставну јединицу, а реализација часа текла је спонтано и толерантно. Кроз групни рад ученици су међусобно сарађивали. Наставници су користили и друге савремене методе.