Обележавање школске славе Свети Сава

Објављено петак, 23 март 2018 Аутор Mарија Бешлин

У суботу, 27.01.2018. године у фискултурној сали наше школе одржана је приредба поводом школске славе Свети Сава.  Приредба је почела у 11:00 сати светосавском химном.  Присутнима се обратила Љиљана Kрничан в.д. директора школе.

Програм је настављен рецитацијама предшколаца о првом српском просветитељу. Уследила је песма „Маријо славна“ и рецитал виших разреда о животном путу Растка Немањића. Додељене су захвалнице и књиге награђеним ученицима нижих и виших разреда за ликовне радове на тему „Светосавље моје породице“ и за литерарне радове на тему „Свети Сава“.

Приредба је завршена песмом „Оро се вије“. Свештеници Станојло Стојадиновић и Иван Милановић су резали славски колач са домаћинима славе, ученицима ВИИИ-1 и ВИИИ-2 и њиховим разредним старешинама Александром Сорајић и Викториом Kрничан Kрстић.

У зборници је одржана закуска којој су присуствовали представници Месне заједнице, Школског одбора, Савета родитеља и колектив школе.