О школи

Основни подаци о школи

Обавештење за родитеље и ученика

Објављено среда, 27 март 2024
Аутор Даниела Глановић

На основу Правилника  о школском календару за основне школе са седиштем на територији АП Војводине за школску 2023/2024. годину,  Пролећни распуст почиње у четвртак 28. марта 2024. године, а завршава се у среду, 3. априла 2024. године.

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

Објављено среда, 28 фебруар 2024

Дана 25.фебруара 2024. године у Основној школи Ђура Јакшић“ у Ковину одржано је Општинско такмичење из српског језика и језичке културе.
Ученице наше школе оствариле су следеће резултате:
 Шести разред:
·         Лара Вукотић 16/20 освојила треће место и пласман  за окружно такмичење;
·         Лара Буљугић 15/20, освојила  треће место и пласман за окружно такмичење;
Честитке ученицама на сјајним резултатима и пласману на окружно такмичење и наставници Драгани Пауновић која је припремала ученице за такмичење.

„Чеп по Чеп и нечији живот постаће леп“

Објављено уторак, 16 јануар 2024
Аутор Викториа Крничан Крстић

Организација Чепом до осмеха покренута је 2012.године, а њен циљ је деци са сметњама у развоју или инвалидитетом, као и њиховим породицама, омогући лакше функционисање у свакодневном животу и образовању. Организација функционише тако што сакупљене чепове одвозе у рециклажне центре, а прикупљена новчана средства користе за куповину помагала деци. Наша школе приклупља чепове већ неко време, а овог пута су ученици другог разреда са учитељицом у продуженом боравку сакупили чепове, спаковали и послали организацији и на тај начин добили статутус ЕКОХЕРОЈА. Јавно су добили захвалницу на њиховојфејсбук страници „Чепом до осмеха“.

Овим путем позивамо све да нам се придруже и постану ЕКОхероји, јер ова акција осим што има хуманитарни карактер, подупире и еколошко освешћивање.
Хајде да заједно измамимо осмех некоме.

Објављено четвртак, 28 април 2022
Аутор Драгана Лазаревић

Дана  9. априла 2022. године у нашој школи  реализован је семинар „Праћење, вредновање и подстицање напредовања ученика у складу са образовним стандардима.“

Опширније: Одржан семинар у ОШ“Сава Максимовић“ у Мраморку Праћење, вредновање и подстицањe напредовања ученика у складу са образовним стандардима

Јована Ника освојила другу награду на математичком такмичењу ,,Мислиша“

Објављено четвртак, 28 април 2022
Аутор Немања Баковић

Национално математичко такмичење „Мислиша“ одржано је 10. марта 2022.
године. Учествовало је 44 618 ученика из 518 основних школа. Из наше школе
учествовало је 26 ученика које похваљујемо. Сви су добили сертификате.
Најуспешнија међу њима била је Јована Ника, ученица 6. разреда која је освојила
другу награду. Сјајан успех (96/100 поена) награђен је дипломом и поклон збирком.

Опширније: Јована Ника освојила другу награду на математичком такмичењу ,,Мислиша“

Поткатегорије