Виши разреди

Опширније: Распоред часова виши разреди

Завршни испит школске 2017/18.године

Објављено среда, 05 септембар 2018

Успешно су спроведене све активности везане за спровођење завршног испита током јуна и јула 2018. године и то:

18.06.2018.Завршни испит-тест из српског(матерњег) језика од 9-11ч

19.06.2018.Завршни испит-тест из математике од 9 -11ч

20.06.2018.Завршни испит-комбиновани тест од 9-11ч

28.06.2018.објављивање коначних резултата и броја бодова са којима ученик улази у расподелу

29-30.06.попуњавање листе жеља

8.06.Коначан распоред ученика по школама

9.и10.06. упис ученика у средње школе-први уписни круг

12.06.упис ученика у средње школе-други уписни круг

Школске 2017/18.године Завршни испит је полагало 29 ученика. Свих 29 ученика осмог разреда је  положило  завршни испит и самим тим су завршили основно образовање.

Просечан број бодова на Завршном испиту у ОШ“Сава Максимовић“ Мраморак је 20,63.

Просечан број бодова у Јужном Банату је 20,29.

Према овим резултатима на 1. месту смо по укупном броју бодова у конкуренцији  од 10 школа у Општини Ковин.

У односу на резултате Јужног Баната из:

-српског(матерњег) језика остварено 6,52-школа-Јужни Банат 6,85;

-из математике остварено 5,78 –школа-Јужни Банат 5,60;

-на комбинованом тесту остварено 8,33 – школа- Јужни Банат 7,84.

27 ученика  је  успешно уписало средњу школу.

Извештај посете Сајму науке

Објављено петак, 23 март 2018
Аутор Марија Бешлин

Дана 15.12.2017. године у 10:00 часова са паркинга школе кренуо је аутобус пут Београда на Сајам науке. Превозио је 36 ученика од петог до осмог разреда и два наставника-пратиоца. Ученике су на Сајам водили наставник математике Ненад Kебић и наставник техничког и информатичког образовања Викториа Kрничан Kрстић.

На Сајам су стигли у 11:15 часова где су купили улазнице и организатори су их упутили у разгледање. Деца су показала интересовање за приказани садржај, који је био прилагођен деци свих узраста. Окупљање и повратак са Сајма је договорен за 15:00 часова, што се и испоставило као довољно времена за разгледање.

Деца су показала примерно понашање и самим тим није било никаквих проблема. Два ученика због болести су била спречена да посете Сајам науке. Њима је враћен новац у износу цене улазнице (400 динара).

Обележавање школске славе Свети Сава

Објављено петак, 23 март 2018
Аутор Mарија Бешлин

У суботу, 27.01.2018. године у фискултурној сали наше школе одржана је приредба поводом школске славе Свети Сава.  Приредба је почела у 11:00 сати светосавском химном.  Присутнима се обратила Љиљана Kрничан в.д. директора школе.

Програм је настављен рецитацијама предшколаца о првом српском просветитељу. Уследила је песма „Маријо славна“ и рецитал виших разреда о животном путу Растка Немањића. Додељене су захвалнице и књиге награђеним ученицима нижих и виших разреда за ликовне радове на тему „Светосавље моје породице“ и за литерарне радове на тему „Свети Сава“.

Приредба је завршена песмом „Оро се вије“. Свештеници Станојло Стојадиновић и Иван Милановић су резали славски колач са домаћинима славе, ученицима ВИИИ-1 и ВИИИ-2 и њиховим разредним старешинама Александром Сорајић и Викториом Kрничан Kрстић.

У зборници је одржана закуска којој су присуствовали представници Месне заједнице, Школског одбора, Савета родитеља и колектив школе.